Przeskocz do treści

Program z zakresu przeciwdziałania narkomanii dla uczniów klas II gimnazjum „Zastanów się, zanim podejmiesz decyzję”

Program z zakresu przeciwdziałania narkomanii dla uczniów klas II gimnazjum "Zastanów się, zanim podejmiesz decyzję"

Cele programu:

przygotowanie młodzieży do podejmowania świadomych decyzji w sytuacji kontaktu z narkotykami pod hasłem: "Zastanów się, zanim podejmiesz decyzję".

• zaznajomienie ze skutkami zdrowotnymi zażywania narkotyków
  • ukazanie szkód, jakie wyrządza młodemu człowiekowi narkotyk
  • wyrabianie umiejętności odmawiania w sytuacji propozycji użycia narkotyku

Program ten jest autorskim programem Stowarzyszenia. Realizowany jest w klasach II gimnazjum. Treści przekazywane w trakcie programu są uzupełnieniem wiedzy zdobytej przez młodego człowieka we wcześniej realizowanym programie "STOP uzależnieniom".

W trakcie programu przeprowadzana jest miniankieta, która wskazuje czy narkotyki są dostrzegane w środowisku ucznia.

Program prowadzony jest aktywnymi metodami socjoterapeutycznymi.

Przewidywany czas trwania zajęć 4 godziny lekcyjne.